TOK FM i autorzy popularnego "Podcasteksu" prezentują nowy 8-odcinkowy podcast „Lub czasopisma”, w którym zostaną przypomniane skandale, afery i ważne wydarzenia lat 90. XX wieku i początku lat dwutysięcznych widziane przez pryzmat prasy tamtego okresu. Premiera już we wtorek 16 maja.
W jaki sposób publicyści od prawa do lewa reagowali na ostatnią papieską pielgrzymkę? Czy hamburger z pierwszego polskiego McDonalda spełnił oczekiwania znanego krytyka kulinarnego? Dlaczego lunapark Michaela Jacksona nie powstał w Warszawie (i czy mógł powstać w Gorzowie)? Jak komentowano publiczne wpadki prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego związane z nadużywaniem alkoholu? Między innymi o tych sprawach opowiedzą Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski, rekonstruując minione wydarzenia na podstawie archiwalnych gazet i czasopism o rozmaitym charakterze i profilu światopoglądowym.
We wtorek 16 maja swoją premierę będą miały dwa pierwsze odcinki podcastu „Lub czasopisma”. Pierwszy z nich zostanie udostępniony dla wszystkich, a kolejne – wyłącznie dla subskrybentów TOK FM Premium. Podcast będzie można znaleźć na stronie tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Premiery nowych odcinków – w każdy wtorek po godz. 12:00
O AUTORACH:
Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski to autorzy popularnego podcastu o latach 90. i 00. „Podcastex” (fb.com/podcastex), który otrzymał nagrodę dla podcastu roku podczas gali Influencers LIVE Awards 2022 oraz wyróżnienie od Empik Go podczas zeszłorocznej edycji „Podcastu roku - konkursu im. Janusza Majki”.
Bartek Przybyszewski - dziennikarz, bloger, miłośnik komiksów i filmów. Pisał dla serwisów Gazeta.pl, Noizz.pl, Onet, Wirtualna Polska. Z wykształcenia andragog i filmoznawca. Prowadzi bloga „Liczne rany kłute” (fb.com/liczneranyklute). Współautor wywiadu rzeki z Krzysztofem Gonciarzem pt. „Rozum i godność człowieka” (2019) i książki o substancjach psychoaktywnych pt. „Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym” (2022).
Mateusz Witkowski - dziennikarz, krytyk literacki i muzyczny, redaktor naczelny oraz współzałożyciel portalu Popmoderna. Prowadzi regularną działalność krytyczną i recenzencką w „Dwutygodniku” i „Czasie Kultury”. Jest też stałym autorem portali Gazeta.pl i Wirtualna Polska, gdzie publikuje wywiady oraz reportaże. Współpracuje z Fundacją Performat (edukacja artystyczna młodzieży gimnazjalnej i licealnej) oraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym (m.in. koordynacja serii wywiadów z gośćmi Festiwalu Conrada). Prowadzi zajęcia na temat muzyki popularnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.