Anna Gmiterek-Zabłocka (TOK FM), Ewa Podolska (TOK FM) oraz Patrycja Michońska-Dynek (Radio Plus) zostały uhonorowane nagrodami w jubileuszowej 20. edycji konkursu Kryształowe Pióra.
Anna Gmiterek-Zabłocka - dziennikarka Radia TOK FM została laureatką I nagrody w kategorii “Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie” za audycję pt. “Leczył raka masażem. Doszło do uszkodzenia wątroby, chory zmarł”. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Ewa Podolska z Radia TOK FM za audycję pt. “Mam raka i nic z nim nie robię?”.
Podczas gali wręczono także nagrodę specjalną “Dziennikarz Zdrowia 20-lecia" - honorującą osoby, które na przestrzeni dwóch dekad zdobyły największą liczbę statuetek i wyróżnień w konkursie oraz w szczególny sposób przyczyniły się do edukacji zdrowotnej polskiego społeczeństwa. Wśród laureatów nagród specjalnych znalazły się dziennikarka Radia TOK FM Ewa Podolska oraz dyrektorka zarządzająca Radio Plus Patrycja Michońska-Dynek.
Jury konkursu Kryształowe Pióra od 20 lat wyróżnia dziennikarzy, którzy poprzez swoją pracę budują świadomość społeczną dotyczącą chorób cywilizacyjnych, promują profilaktykę oraz wspierają pacjentów w podejmowaniu świadomych decyzji zdrowotnych.
Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 240 materiałów dziennikarskich – artykułów prasowych i internetowych, audycji radiowych, podcastów, reportaży i materiałów telewizyjnych.


