Lagardère sprzedaje aktywa radiowe w Europie Centralnej
Lagardère sprzedaje aktywa radiowe w Europie Centralnej

Lagardère sprzedaje aktywa radiowe w Europie Centralnej

Grupa Lagardère sprzedaje swoje aktywa radiowe w Polsce, Czechach, Rumunii i na Słowacji. Nabywcą jest Czech Media Invest*.

To pierwsza z serii sprzedaży aktywów Lagardère Active planowanych w strategii ogłoszonej przez Arnaud Lagardère 8 marca 2018 roku.
Wartość transakcji wyniosła 73 mln euro. Sprzedawane spółki przyniosły łącznie 56 mln euro skonsolidowanych przychodów w 2017 roku.
Przejęcie wzmocni strategię rozwoju Czech Media Invest w segmencie medialnym, dodając do portfolio silne marki radiowe w Europie Centralnej. Sfinalizowanie transakcji wymaga jeszcze zgody krajowych urzędów regulacyjnych.
W Polsce Lagardère Active jest 100% właścicielem Eurozet sp. z o.o., w skład której wchodzą m.in.: Radio ZET, Antyradio, Meloradio, Chillizet, radiozet.pl, antyradio.pl, radiostacja.pl i planeta.fm.
* Czech Media Invest, której współwłaścicielem jest Daniel Křetínský, to duża czeska spółka medialna. Jest właścicielem czterech dzienników, licznych magazynów prasowych i serwisów internetowych. Posiada również dwie drukarnie i jest liderem dystrybucji książek i prasy (ok. 18 tys. punktów sprzedaży).
Dodatkowe informacje:
Thierry Funck-Brentano - Tel: +33 1 40 69 16 34 - tfb@lagardere.fr
Ramzi Khiroun - Tel: +33 1 40 69 16 33 - rk@lagardere.fr
Załączniki

Pobierz wszystkie

Studio RZET4.jpg

grafika | 10,9 MB

Pobierz
Studio RZET3.jpg

grafika | 10,6 MB

Pobierz
Studio RZET1.jpg

grafika | 11,4 MB

Pobierz
Studio RZET2.jpg

grafika | 10,5 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.