Nagrody "Płyta Rocku Antyradia" 2016 rozdane
Kopiuj tekst

Nagrody "Płyta Rocku Antyradia" 2016 rozdane

Porywające koncerty T.Love i July Talk, gwiazdy sceny i  show-biznesu oraz niespodzianka od Metalliki - tak wyglądało rockowe wydarzenie sezonu w warszawskiej Stodole. Dla fanów mocnych brzmień to  był wyjątkowy rok i taka też była gala 11. edycji plebiscytu „Płyta  Rocku Antyradia”. W czwartek Stodoła zamieniła się w rockowe królestwo, w  którym główne role grały gwiazdy sceny m.in. Adam Nergal Darski,  Perfect, Odział Zamknięty, Big Cyc.

„Płyta Rocku Antyradia” to jedna z nielicznych w Polsce nagród  przyznawanych przez słuchaczy. Fani muzyki rockowej w internetowym  głosowaniu wybrali już największe gwiazdy 2016 r. W plebiscycie  triumfował zespół Metallica, który wygrał aż trzy statuetki. W imieniu  zespołu za wyróżnienie podziękował gitarzysta Robert Trujillo, w  nagraniu przygotowanym specjalnie dla fanów Antyradia. Z polskich  wykonawców największym wygranym jest KULT, który zdobył dwie nagrody:  Zespół oraz Płyta Rocku.
Na scenie show dał prowadzący galę Krzysztof Skiba. Znany z ciętego  dowcipu lider Big Cyc nie oszczędzał nikogo – żartował z dziennikarzami i  z publicznością, oberwało się także politykom. Statuetki wręczali  dziennikarze znani z anteny Antyradia. Publiczność w Stodole rozgrzał  zespół Strażacy, potem temperaturę jeszcze podnieśli Kanadyjczycy z July  Talk pokazując, dlaczego uchodzą za jedną z najzdolniejszych młodych  kapel na świecie. Na koniec rockowa energia wybrzmiała w koncert  klasyków polskiego rocka z T.Love. Wiele działo się także poza sceną.  Słuchacze i goście Antyradia mogli m.in. zrobić sobie zdjęcia  rentgenowskie nawiązujący do kampanii „We mnie jest rock” i wcielić się  gwiazdę rocka grając w Guitar Hero i Air Guitar.
Lista zwycięzców:
Płyta Rocku – Polska: KULT „Wstyd”
Płyta Rocku – Zagranica: Metallica “Hardwired... to Self-Destruct”
Zespół Rocku – Polska: KULT
Zespół Rocku – Zagranica: Metallica
Wokalistka Rocku – Polska: Katarzyna Nosowska
Wokalistka Rocku – Zagranica: Amy Lee
Wokalista Rocku – Polska: Paweł „Drak” Grzegorczyk
Wokalista Rocku – Zagranica: James Hetfield
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.